PREDAJŇA Na Šustekova 20, Bratislava-Petržalka

Brusnica obyčajná (rhodococcus vitis - idaea)

 
 
 

Účinne napomáha pri:


zápaloch močového mechúra, obličiek a močového ústrojenstva. Dobre pôsobí pri inkontinencii, slabom močovom mechúre.
Napomáha pri infekčných hnačkách, zlepšuje črevnú peristaltiku.
Účinné látky sa lepšie uvoľňujú do výluhu - tinktúry, ktorá je účinnejšia než čaj. Plody sa môžu terapeuticky užívať maximálne dva mesiace.
Tinktúra z púčikov - gemmoterapie je najúčinnejšia forma použitie tejto drogy. Pôsobí pri chronických zápaloch močového mechúra a močového ústrojenstva, pri zápaloch prostaty, ťažkostiach s močením a dostatočným vyprázdňovaním močového mechúra.

 

Zbieraná časť:list, plod, pupene

 

Všeobecný popis:

Brusnica je plazivý krík dorastajúci do výšky 15 - 25 cm. Nadzemné stonku i rozvetvený podzemok má zdrevnatenú. Na zelených ojíněných vetvičkách rastú vajcovité listy. Vrchné strana listu je sfarbená tmavozelená leskne sa, spodná strana je šedomodrá až šedozelená a matná.
Kvety v kvetenstvo strapci rastú na krátkych stopkách. Farba kvetu je biela cez ružovkastú do ružovej. Koruna okvetia je Zvoncovitá so štyrmi korunnými lístky, kalich okvetie je len blanitý s piatimi kvetnými lístky, trojuholníkovú čnelky a 8-10 tyčinkami. Kvitne od mája do júla.
Plody - brusnice sú červené bobule. Sú jedlé, kyslé nahorklej, dozrievajú v auguste až októbri.


Používaná časť:
List, plod, púčik


Spôsob použitia:

List sa používa vo forme bylinkového čaju, najlepšie v zmesi s ďalšími bylinami. Plod sa používa vo forme bylinkového čaju, najlepšie v zmesi s ďalšími bylinami, ale tiež sa z neho vyrábajú rôzne likéry, kompóty a šťavy. Je možné ho konzumovať aj surový alebo sušený. Pozor! Plody presladené bielym cukrom nie sú liečivé! Z púčikov sa vyrába tinktúra - gemmoterapia.


Nájdete vo výrobku: tinktúra z púčikov rastlín Brusnica, zmes z púčikov rastlín Klimakter, zmes z púčikov rastlín Obličky a močový mechúr

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz