PREDAJŇA Na Šustekova 20, Bratislava-Petržalka

Čakanka obyčajná (cichorium intybus)

 

Účinne napomáha pri:  

Účinne podporuje funkciu pečene a tvorbu žlče. Celkovo zlepšuje metabolizmus, podporuje chudnutie, podporuje trávenie, má silné protizápalové pôsobenie v tráviacom trakte. Napomáha pri tzv. cestovnej zápche.

 Pôsobí proti prekysleniu organizmu. Zlepšuje hladinu cukrov a tukov v krvi, znižuje hladinu cholesterolu v krvi. Zlepšuje stav kože.

Koreň obsahuje prírodný inulín, ktorý podporuje trávenie, správnu hladinu cukru v krvi. Inulin má pre organizmus probiotický efekt – podporuje prirodzenú bakteriálnu mikroflóru v črevách.

Všeobecný popis:
Čakanka je trvalka s hranatou stonkou, vysokou okolo jedného metra. Listy má podlhovasté, nedelené, hore kopijovité, širokou spodinou priľahlé. Kvety sú belaso modré, majú dvojradový zákrov a jazykovitú korunu. Plodom sú hranaté, dlhé nažky. Vretenovitý koreň je rovný a vrastá do pôdy kolmo k povrchu.

Zbieraná časť:koreň, list, vňať

 
Používaná časť:
Koreň, list, vňať


Spôsob použitia:

všetky časti sa používajú vo forme bylinkového čaju, najlepšie v zmesi s ďalšími bylinami. Koreň sa používa aj ako náhrada kávy.


Nájdete vo výrobku: bylinný čaj Akné, bylinný čaj Pečeň, bylinný čaj Koža, bylinný čaj Štíhla línia, bylinný čaj Zápcha, čajový koncentrát Prekyslenie, kapsule Digestív

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz