PREDAJŇA Na Šustekova 20, Bratislava-Petržalka

Fenikel obyčajný (foeniculum vulgare)

 

Účinne napomáha pri:

Nadúvaní a bolestivých kŕčoch v oblasti tráviaceho traktu. Podporuje vylučovanie tráviacich enzýmov, zlepšuje črevnú peristaltiku. Bylina podporuje vykašliavanie a tiež tvorbu materského mlieka. Podporuje chuť do jedla. Veľmi dobre pôsobí na zlepšenie črevnej mikroflóry a znižuje prekyslenie organizmu. Celkovo pôsobí protizápalovo.

Zbieraná časť:plod

 

 

Všeobecný popis:
Fenikel je dvojročná bylina dorastajúca do výšky až dvoch metrov. Na dlhých stopkách rastú lístky s blanitými stopkami .Je podobný kôpru, plodom je dvojnažka s pretiahnutými nažkami až 1 cm dlhými, sú ale aj drobnoplodné formy. Majú mať zelenkavú až svetlohnedú farbu. Plody feniklu sú zdraviu prospešným korením. Majú charakteristickú vôňu, ľahko štipľavú, sladkastú chuť.


Používaná časť:
plod


Spôsob použitia:
Plod jemne nadrvený sa používa vo forme bylinného čaju samostatne alebo v zmesi s ďalšími bylinami. Môže sa používať aj vo forme prášku. Známe je použitie v gastronómií.


Nájdete vo výrobku: bylinný čaj Angína, bylinný čaj Nadúvanie, bylinný čaj Odkyslenie, bylinný čaj Hrubé črevo, bylinný čaj Zápcha.

 
 
 
 
 
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz