PREDAJŇA Na Šustekova 20, Bratislava-Petržalka

Schizandra Klanopraška – magnolka čínska (schizandra chinensis)

 

Účinne napomáha pri:

Únave, vyčerpaní, strese. Bylina priaznivo ovplyvňuje funkcie pečene, zlepšuje videnie, kvalitu ciev, uvoľňuje kŕče, prehlbuje dýchanie. Celkovo zvyšuje výkonnosť, chráni organizmus pred následkami stresu, dodáva energiu.

 

Zbieraná časť:list, plod

 

Všeobecný popis:

Klanopraška čínska je opadavá, kríkovitá, pravotočivá liana bez ramien výhonkov, dorastajúca podľa podmienok až do dĺžky 10 a viac metrov. Listy sú svetlo zelené, pomerne tenké, eliptické až obvajcovité. Žilnatina je sperená s 3 až 7 pármi postranných žiliek. Čepeľ listov je 4,5 až 8 cm dlhá, 2,5 až 6,5 cm široká, na okraji zúbky až pílovité, na báze klinovité, na vrchole krátko zašpicatené. Zdrevnatené stonky príjemne voňajú. Kvety sú jednotlivé, vonné, jednopohlavné a vyrastajú na báze mladých výhonkov. Okvetie je biele, krémové alebo ružovkasté, nerozlíšené, zložené z 5 až 9 voľných lístkov. Tyčiniek v samčích kvetoch je najčastejšie 5, zriedkavejšie menej alebo viac (4 až 7). V samičích kvetoch je 14 až 40 voľných pästičkov. Plodom je podlhovasté súplodie růžovočervených až červených bobúľ. Bobule sú asi 5 až 7,5 mm veľké.

Používaná časť:

List, plod

Spôsob použitia:

Plod sa používa vo forme bylinného čaju samostatne alebo v zmesi s ďalšími bylinami, tiež je možné jeho použitie priamo vo forme prášku. Veľmi vhodná forma na užívanie je výťažok - tinktúra.

Nájdete vo výrobku: tinktúra z bylín - Klanopraška, čajový koncentrát Stres a vyčerpanie

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz