PREDAJŇA Na Šustekova 20, Bratislava-Petržalka

Vilcacora (Uncaria tomentosa)

 
 

Účinne napomáha pri:

Prevencií i liečbe ochorení zhubnými nádorami a všetkých novotvarov ako sú napr.cysty alebo myómy.  Napomáha pri ochoreniach tráviaceho traktu- zápaloch, Crohnove chorobe, diverkulitíde, poruchách črevnej mikroflóry, peptickom vrede, zápche, plynatosti, hemoroidoch, parazitoch. Napomáha pri diabete, pečeňovej cirhóze, chorobách spojených s poškodením funkcie imunitného systému, chronickom únavovom syndróme, liečbe a prevencií vírusových ochoreniach, chronických infekcií horných dýchacích ciest, astme, sinusitíde, virusových infekcií (vrátane boreliózy, Herpes zoster, Herpes simplex i HIV) , artridídach, bolestiach končatín.

Zbieraná časť:kôra

 

Všeobecný popis:

Rastie v tropických lesoch Amazonky. Je to svetlo hnedá popínavá rastlina, chybne nazývaná lianou. U násady každého páru listu sa nachádzajú trne, pripomínajúce pazúr. Vďaka tomu je rastlina nazývaná "mačací pazúr". Pre svoje vlastnosti bola Vilcacora považovaná Inkami za svätú rastlinu. O jej pôsobení hovorí veľa indiánskych legiend. Ako liečiva sa používajú listy,  hlavne kôra, ale len jej vnútorná časť obsahuje všetky potrebné zložky. Vonkajšia kôra je odpadom, ktorý je však bohužiaľ niekedy  ponúknutý dodávateľovi ako vnútorná kôra. Kombinácia alkaloidov obsiahnutých vo vnútornej časti kôry z nej robí neobyčajne účinný prostriedok v širokom spektre pôsobenia. 

Používaná časť:

kôra

Spôsob použitia:

Účinnou liečebnou formou je mletý koreň vo forme prášku alebo kapsúľ. Kôru je možné tiež pripravovať ako odvar, ale musí sa variť minimálne 20 minút.

Nájdete vo výrobku: Vilcacora kapsule, vilcacora bylina

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz