PREDAJŇA Na Šustekova 20, Bratislava-Petržalka

Vŕba biela

 

Účinne napomáha pri:

Bolestiach, vysokých teplotách, nachladnutiu. Bylina veľmi účinne pomáha pri chrípke, nachladnutiu, zápaloch ľadvín a močového ústrojenstva, zápaloch žíl, pocitu nekľudných a ťažkých nôh.

Používa sa pri zápale trojklanného nervu, reumatizme, bolestiach hlavy- migrénach a psychickom rozladení.

Vŕba biela nie je vhodná pre tehotné ženy a v akútnom stave žaludočných a dvanástorníkových vredov.

V roku 1838 bola z kôry vŕby bielej prvykrát izolovaná kyselina salicylová, a z nej potom bol v roku 1899 synteticky pripravený aspirín.

Veľmi dobrý účinok má výťažok z pupeňov- gemmoterapia.

 

Zbieraná časť:kôra, pupene

 

Všeobecný popis:

Je to statný padavý listnaný strom rasúti na vlhkých pôdach a dosahuje výšku 20 až 30 metrov. Priemer kmeňa môže presiahnuť 1m. Meno druhu je odvodené od sfarbenia listov, ktoré su svetlejšie ako u väčšiny iných druhov vŕb. Listy sú na obvode jemne pílovité, 5-10cm dlhé a 1-2cm široké, porastené veľmi jemnými bielymi chĺpkami, hlavne zo spodnej strany. Výhonky sú zvyčajne šedozelené až hnedozelené. Stromy sú dvojdomé a kvitnú na začiatku jari (obvykle v marci), samčie kvety majú dve tyčinky obklopené zelenožltými listencami, samičie kvety sú jahňady. K hlavným opeľovačom patrí včela. Plod je kužeľovitá tobolka s ochlpenými semenami, dozrieva v máji. Vŕba biela veľmi dobre prosperuje na zaplavených miestach.

Používaná časť:

Kôra, pupene, mladá kôra

Spôsob použitia:

Kôra sa používa vo forme bylinného čaju samostatne alebo v zmesi s ďalšími bylinami. Veľmi účinnou liečebnou formou je tinktúra z pupeňov- gemmoterapia.

Nájdete vo výrobku: bylinný čaj Chrípka, Kŕčové žily, Migrenal, zmes z pupeňov Priedušky a nachladnutie

 
 
 
 
 
 
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz