PREDAJŇA NA Šustekova 20, Bratislava-Petržalka

Serafin Belotŕň bio tinktúra z pupeňov 50ml

Kód: 5103
Značka: Serafin
7,90 € / 50 ml 15,80 € / 100 ml
Skladom

Vysoko účinný bylinný výťažok vyrobený z pupeňov, pukov a mladých výhonkov rastlín. Pôsobí najmä na: ischias

 

Detailné informácie

Podrobný popis

Zlepšuje vedenie vzruchu po nervoch najmä pri ischiase a diabetickej neuropatií.

Zloženie: výťažok z pupeňa Belotŕňa kuľatohlavého, 48% liehoglycerín

Dávkovanie: 1 kvapka na 1 kg váhy a deň, rozdeliť do 2-3 dávok

Jedno balenie obsahuje 1100 kvapiek

Pre zvýšenie účinku je možné kombinovať so zodpovedajúcim bylinným čajom Serafin.

Tieto tvrdenia odpovedajú Európskemu zoznamu účinkov bylín on hold 1924/2006

Nariadenie komisie EU č. 432/2012 nám neumožňuje uvádzať konkrétne účinky bylinných čajov a potravinových doplnkov.

Bližšie informácie o účinkoch použitých bylín nájdete v herbári bylín

čajov a potravinových doplnkov.

Bližšie informácie o účinkoch použitých bylín nájdete v herbári bylín.

Účinne napomáha pri:

Bolestiach chrbtice putujúcich od bedrovej chrbtice cez kyčel niekedy až k ploche nohy. Je účinný pri tzv. ústrelov. Pôsobí pri svalových atrofiách, periférnych obrnách, obrnách lícneho nervu, zápaloch a bolestiach nervov. Veľmi dobre zlepšuje vedenie vzruchu po nervoch po rôznych obrnách alebo necitlivosti končatín či iných častí tela. Je vhodný po mozgovej mŕtvici.  Neodporučujeme užívať s liekmi na podporu činnosti srdca. Tinktúra z pupeňov – gemmoterapia je najbezpečnejšia a najúčinnejšia forma podávania.

Všeobecný popis:

vytrvalá rastlina ktorej stonka vyrastajúca z vetveného, ​​guľovitého koreňa s pretiahnutou hlavou dosahuje do výšky obvykle 50 až 200cm, niekedy aj viac. Hranaté, tuhé, v spodnej časti vlnami chlpaté, v hornej časti husto pýrité byle sú priame, jednoduché alebo iba vo vrchnej polovici jednoducho vetvené. Prízemné dlho stopkaté listy vytvárajúce listovú ružicu sú eliptické až kopijovité, perenosečné alebo peřrnoklané a môžu dosiahnuť dĺžku až 70 cm. Perenoklané listy naspodku byle sú stopky a majú čepele obvajcovité až podlhovasto elipsovité; na tmavo zelenej vrchnej strane sú pyri, na sivobiele spodné sú porastené plstnatými chlpmi a môžu byť dlhé do 50 a široké do 18 cm. Listy uprostred a hore sú menšie, sediace až objímajúce, inak sú tvarom podobné spodným. Striedavo vyrastajúce stonkové listy sú nerovnako zubaté a ich listove úkrojky sú špicato zakončené s ostňami na koncoch.
Guľovité, terminálne, belavo šedé kvetenstvo, strbouly (niekedy tiež nazývané hlávky), meria v priemere 4 až 8 cm a sú pravidelne zostavené z veľkého počtu jednokvetých úborov dlhých asi 2 cm. Kvetenstvo vyrastajú na dlhých stopkách s červeno hnedými žľaznatými chlpami Zákrov kvetov sa skladá z troch radov svetle žltých listov kopijovitého tvaru, vonkajšie a stredné listene sú krátke, modrasté farby, brvité a na chrbte žľaznaté, vnútorné sú dvakrát dlhšie a bez žláznatých chlpov. Trubkovitý koruna oboupohlavných kvetov je zložená z piatich zrastených, belavo šedých alebo namodralých plátkov zvonku žláznatých. V kvetu je päť tyčiniek nesúcich šedej peľnice. Spodná semenník je zrastený z dvoch zrastených. Kvitne od júna do augusta, opeľovanie je lietajúcim hmyzom.
Plody sú valcovité, chlpaté, žltkasto hnedé nažky, dlhé 6 až 10 mm a široké 1,5 až 2 mm. Na vrchole majú korunku páperie vytvoreného šupinkovitými štetinkami, ktoré sú asi do polovice  popraskané.


Používaná časť:
Semená, puky


Spôsob použitia:

z pukov sa vyrába tinktúra - gemmoterapia. Z nadzemnej časti sa môže robiť odvar na omývanie pri kožných zápaloch.


Nájdete vo výrobku: tinktúra z púčikov rastlín Ježibaba-Belotŕň

 

Dodatočné parametre

Kategória: Z pupeňov
Hmotnosť: 0.12 kg
Prísady: výťažok z pupeňa Belotŕňa kuľatohlavého, 48% liehoglycerín

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz