PREDAJŇU NA Šustekova 20, Bratislava-Petržalka

Serafin Púpalka bio tinktúra z pupeňov 50ml

Kód: 5181
Značka: Serafin
7,90 € / 50 ml 15,80 € / 100 ml
Skladom

Vysoko účinný bylinný výťažok vyrobený z pupeňov, pukov a mladých výhonkov rastlín. Pôsobí najmä na: predmenštruačný syndróm

 

Detailné informácie

Podrobný popis

Pomáha udržiavať pružnosť, jemnosť a zdravú pokožku, znižuje predmenštruačný syndróm, napomáha k normálnej funkcií srdca a ciev

Zloženie: výťažok z pupeňa Púpalky dvojročnej, 48% liehoglycerín

Dávkovanie: 1 kvapka na 1 kg váhy a den, rozdeliť do 2-3 dávok

Jedno balenie obsahuje 1100 kvapiek

Pre zvýšenie účinku je možné kombinovať so zodpovedajúcim bylinným čajom Serafin.

Tieto tvrdenia odpovedajú Európskemu zoznamu účinkov bylín on hold 1924/2006

Nariadenie komisie EU č. 432/2012 nám neumožňuje uvádzať konkrétne účinky bylinných čajov a potravinových doplnkov.

Bližšie informácie o účinkoch použitých bylín nájdete v herbári bylín.

Účinne napomáha pri:

Klimakterických problémoch, predmenštruačnom syndróme, kožných chorobách, hlavne ekzému, podporuje psychiku, zlepšuje funkciu srdca a priechodnosť ciev, znižuje riziko mozkovej  mŕtvice a infarktu myocardu, podporuje vlasy, sluch a pamäť. Používaná liečebná forma je tinktúra z pupeňov – gemmoterapia, která v sebe obsahuje účinné látky z celej rastliny.

Všeobecný popis:

Dvojročná rastlina, ktorá v závislosti od prírodných podmienkach dorastá do výšky od 50 až 200cm, rastie najčastejšie jednotlivo, málokedy v skupinkách. V prvom roku sa vytvorí len prízemná listová ružica tvorená celistvým, pozdĺžne vajcovitými listami 10 až 30cm dlhými zúženými v stonku. V druhom roku z dužinatého guľovitého koreňa, asi 2,5cm žučného a niekedy aj 40cm dlhého s množstvom silných postranných koreňov , rastie mierne hranatá byľ pokrytá v spodnej časti bezžľazovitými a hore v kvetenstvách aj žľaznatými chlpami. Priama byľ, dole červenkavo škvrnitá, býva jednoduchá alebo občas hore rozvetvená. Byľové chlpaté listy dlhé 5 až 20cm, široké 2 až 5cm sú podlhovasté, zubaté, celokrajné, u byle prechádzajú do krátkej stonky na koncoch do špičky, strednú žilku mávajú červenkastú.Listy vyrastajú v špirále, šiesty list je zvislý nad prvým. Pravidelné kvedy sú prísediace, ale na tenkej 2 až 3cm dlhej korunnej trubke vypadajú zdánlivo stopkaté. Mávajú 2 až 3 cm v priemere a vytvárajú husté kvetenstvá klas v dĺžke do 70cm. Z jeho vretena odbočuje striedavo až 18 vztýčených vetvičiek neprerastajúce centrálnu stonku, na vrchole býva klas zovretý. Obojpohlavné štvorpočetné kvety majú zelenú češulu vysokú 24 až 38mm. Zelené kališné plátky sú ohnuté a mávajú dĺžku 17-38mm. Žlté korunné plátky sú šíršie, ako dlhšie, merajú 14 až 30x16až38mm. V kvete ďalej vyrastá 8 žltých tyčiniek s prašníkami, ktoré pri zrelosti majú veľmi lepkavé pilovité zrná. Zo spodného semenníku zloženého z 4 plodolistov prechádza stredom trubkovej čišky čnelka asi 4 cm dlhá nesúca štvorlaločnú bliznu. Zo semenníka po opelení vyrastie zelená štvorhranná tobolka, dlhá asi 3,5cm a široká do 1cm. Tobolky sa od augusta postupne otávrajú 4 chlopňami od vrchola dole a ľahké semená vypadávajú. Na rastline obvykle vyrastie okolo 100 toboliek, každá obsahuje až 300 olejových semien veľkých 2x1,5mm, ktoré sú na dotyk drsné. Po dozretí semien rastliny uschnú.

Používaná časť:

Semeno, pupene

Spôsob použitia:

Účinnou liečebnou formou je tinktúra- výťažok z pupeňov- gemmoterapia. Semeno sa používa na výrobu oleja, ktorý sa užíva zvonka i vnútorne.

Nájdete vo výrobku: tinktúra z pupeňov  Púpalka, zmes z pupeňov Klimakter

Dodatočné parametre

Kategória: Z pupeňov
Hmotnosť: 0.12 kg
Prísady: výťažok z pupeňa Púpalky dvojročnej, 48% liehoglycerín

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz